ערב פויקה במדבר, בים , בזולה או בכל מקום אחר לבחירה

Posted on Posted in כללי

לארוחת ערב עם חברים, ארוחת צהריים עם צוות עובדים, פעילות גיבוש לחברה או סתם בשביל הכיף, אין כמו פוייקה טעים ואיכותי!

מה זה פויקה? כינוי לסיר ייצוק מברזל המאפשר בישול על מדורה. המאכל הנפוץ ביותר לבישול בסיר זה הוא קדרה המכונה כשם הסיר, פויקה. הקדרה מתבשלת על גחלי המדורה לאורך כ-3 שעות, הסיר הייחודי מפזר את החום באופן שווה בין כל חלקיו ובכך מעניק לקדרה טעם טעים ומיוחד . בפויקה המסורתי מוסיפים לרוב ירקות, בשר, קטניות ואפשר גם פירות יבשים ואפילו בירה, יין או קולה. הקדרה מתבשלת לאט על גחלי המדורה במשך כ-3 שעות.

בשנים האחרונות הפך הפוייקה לסיר נפוץ הנמצא בכל בית של חובבי השטח והכנתו של התבשיל הפך לחוויה שלמה בה הזמן שהסיר על הגחלים נהנים המבשלים מזמן איכות מסביב למדורה.

בלוטרה ניתן לבשל את הפוייקה בסדנת בישול חווייתית בה כל המשתתפים חותכים, קוצצים ומבשלים יחד. סדנאות הבישול הייחודיות של לוטרה מתקיימות בליווי של שף צמוד וכוללות בישול של פוייקה בלבד או כסדנה בה מבשלים, בזמן שהפוייקה על האש, תוספות נוספות לארוחה כמו מגוון רחב של סלטים, פוקצ’ות, בשר על האש, דגים, צ’ורוס מתוק ועוד.. פרטים נוספים בקשר לסדנאות בישול ניתן לקרוא באתר.

אם לא תרצו לבשל יחד את הפויקה כחלק מסדנת בישול, ניתן להגיע לזולה מוכנה בטבע בה נגיש לכם את הפויקה המוכן. אירוע כזה יכול להתאים כארוחה בסוף יום כיף לוועדי עובדים, טיול מחלקתי או פעילות גיבוש לחברה או כארוחה ייחודית במסיבת יום הולדת, מסיבת רווקים, מסיבת רווקות, מסיבת סיום של כיתה, סעודת בר מצווה או בת מצווה ועוד.. כל שעליכם לעשות הוא להחליט איזה סוג פוייקה תרצו, להגיע למקום האירוע אותו תבחרו בהתאם לרצונכם ופשוט לאכול פוייקה טעים…

פוייקה הוא שדרוג מושלם לכל אירוע, האוכל החם והמנחם, הטעמים הייחודים והמיוחדים ושבירת המוסכמות עם ארוחה שלא מוגשת בדרך כלל הופכים כל אירוע לאירוע מיוחד הרבה יותר.

אנחנו בלוטרה מכינים ויכולים לבשל פוייקה בשר (כבש, עוף, אסאדו, אווז ועוד), פוייקה צמחוני ואפילו פוייקה טבעוני.

אירוע עם פוייקה מתאים לכל מצב וכמעט לכל מקום: בזולה בים, במדבר יהודה, למרגלות מכתש רמון, ביערות הצפון או בכל מקום בו ניתן להבעיר מדורה.

בתיאבון!