סנפלינג

סנפלינג

לוטרה מציעה גלישה במגוון רחב של אתרי סנפלינג הפרוסים בכל חלקי הארץ.  בין אתרי הסנפלינג: הנקיק השחור (גולן), מערת הקשת, מצוק גפת (גלבוע), נחלי מדבר יהודה, בית אורן (מחצבות קדומים), מצוקי שילת (ליד מודיעין) ועוד.

ללוטרה מדריכים מקצוענים, ציוד תקני וחדיש וביטוח לכלל פעילויותינו.

נשמח לראותכם,

להזמנת טיול סנפלינג: איתי- 0547924242

כמו כן מוזמנים לעיין בגלריית תמונות הסנפלינג שלנו

קניונינג

כשאומרים קניונינג הכוונה לטיול בנחל מרובה NakikScaledToSneplingPage מפלים (זורמים או יבשים), שהעבירות בו בדרך כלל לא אפשרית או לפחות לא בטוחה ללא סנפלינג. נחלים כאלה הם תמיד יפים ומעניינים, ובמקרים רבים לא תמצאו מטיילים בנחל מלבד הקבוצה שלכם. ברבים מהקניונים האלו יש תחושה של מקום בראשית, שלא הרבה אנשים דרכו בו לפניך, ובמקרים מסויימים התחושה הזאת מוצדקת מפני שהגישה לשם היא בעייתית וקשה ללא הציוד המתאים, בטח בימים עברו. אתר הקניונינג הפופולרי ביותר בארץ הוא הנקיק השחור, חלקו התיכון של נחל זוויתן שבשמורת יהודיה באמת הגולן, אמנם יש עוד קניונים רבים ויפים לא פחות בארצינו הקטנטונת, בעיקר במורדת ממדבר יהודה לכיוון ים המלח והערבה.
חוויה מרתקת ומומלצת לכל סוגי הגילאים והקבוצות.

[table id=26 /]

קייבינג

CavingFitPage

המילה קייבינג באה מהמילה Cave באנגלית. הכוונה לסיור במערות. הרבה מאתנו מכירים את 'מערת הנטיפים' ליד בית שמש, ואת מערת עלמה, ליד מושב עלמה. מערות אלו בהחלט יפות ומרשימות. אבל כשאומרים קייבינג מתכוונים יותר למערות שהגישה אליהם מורכבת יותר, גם מבחינת הדרך המובילה אליה ומציאת המערה עצמה, וגם מבחינת הגישה לתוך ומחוץ למערה. בארץ ישנו מספר לא מבוטל של מערות מהסוג שמצריך קייבינג, ובראשן ה'הוטות'. כשאומרים הוטה מתכוונים בדרך כלל למערה קארסטית (מערת נטיפים) – חלל המערה נוצר עקב חלחול של מי גשמים והמסה של סלע הגיר, רק שבמקרה של הוטה, חלל המערה (ובעיקר הגישה למערה) נוצר בצורה אנכית, שללא חבלים אין כל אפשרות להגיע לבטן המערה. הוטות מתאפיינות במצב השמור שלהן, מפני שלא רבים האנשים בעלי היכולת להכנס להוטות. אפשר למצוא בהוטות נטיפי/זקיפי ענק, סלמנדרות, ואקוסטיקה מושלמת.