סנפלינג בנקיק השחור

2019: עונת הסנפלינג בנקיק השחור כבר כאן!

אפשר לתאם סנפלינג בנקיק השחור כבר מעכשיו, מספר המטיילים המקסימלי ליום בנקיק השחור מוגבל ומבוקר ע״י רשות הטבע והגנים. להצעת מחיר ושריון מקום צרו קשר עם איתי – 054-7924242 או מאיה 052-5017452, או במייל lutratravels@gmail.com

יום טיול סנפלינג בנקיק השחור, חויה לכל החיים!

הנקיק השחור (״הקניון השחור״, זוויתן תיכון״) הוא מסלול הקניוניג הרטוב היפה בארץ. הנקיק השחור הוא קטע החיבור בין נחל זוויתן עליון, לזויתן תחתון ונקרא גם זויתן תיכון. "הנקיק השחור" נקרא כך בגלל היותו צר, עמוק, בעל סלע בזלתי שחור כהה, ורוב שעות היום הוא די חשוך. זה כינוי לחלקו של נחל זוויתן הנמצא בין נחל זוויתן עליון לנחל זוויתן תחתון. בשפה המקצועית מכונה הנקיק השחור ׳זוויתן תיכון׳. המפל המדורג, סנפלינג בנקיק השחוראת המסלול בנקיק השחור אפשר לעשות רק בגלישת סנפלינג ובעזרת מדריך מוסמך. המסלול כולל הליכה עד לערוץ הנחל, הליכה אתגרית בתוך נקיק הנחל והליכה נוספת חזרה לחניון, בינות לעצים, שיחים ומים זורמים. במסלול גלישת סנפלינג ב- 3 מפלים לתוך בריכות מים זורמים וצוננים – 3 מ', 25 מ' (יש אפשרות לחלק את המפל ל – 2 מקטעים) והמפל "המדורג" שגובהו כ-20 מ'.

אנו בלוטרה מזמינים אותכם ליום טיול בלתי נשכח בנקיק השחור, צרו איתנו קשר עוד היום לתיאום טיול. ** ביולי אוגוסט המסלול עמוס מאוד ויש לתאם תאריך לפחות חודש מראש!!!

הטיול אתגרי אך אינו דורש ידע קודם בסנפלינג. נקודת תחילת מסלול הסנפלינג בנקיק השחור נמצאת בשמורת טבע יער יהודיה שבגולן, דקות ספורות מצומת יהודיה בחלקה הצפוני של הכנרת. נתחיל את המסלול בנקיק השחור מוקדם בבוקר, בהליכה לערוץ הנחל. לאחר מכן נמשיך בערוץ הנחל, בנקיק הבזלתי השחור המאפיין את הנחל. לאחר הליכה של כרבע שעה ליד אפיק הזרימה של הנחל, נגיע לחלק האתגרי הראשון, המשלב שחיה בבריכות וגלישת סנפלינג. לאחר מכן נמשיך בהליכה נוספת של כחצי שעה עד שעה, עם אפשרות להתרחץ במים קרירים בדרך, עד שנגיע לחלק האתגרי השני – בריכה יפה ממנה יוצא מפל מדורג בו גולשים ישירות לתוך בריכה נוספת, גדולה ומרשימה. זה סוף החלק האתגרי של המסלול, ומכאן נותרה הליכה של כ-20 דקות עד לתחילת העליה והחזרה לחניון.

סנפלינג בנקיק השחור מתאים למקומות עבודה, תנועות נוער, משפחות ועוד.


לתמונות סנפלינג נוספות לחצו כאן